Zwłaszcza małym dzieciom wystarczy założenie aparatu ruchomego.

Zwłaszcza małym dzieciom wystarczy założenie aparatu ruchomego.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma problemy związane z ich uzębieniem. Niektórzy martwią się jedynie krzywo wyrośniętymi zębami, natomiast inni dodatkowo mają wady uzębienia. Niestety pomimo ogromnych różnic między sobą, oba te problemy powinny być przez nas traktowane poważnie. Dziedziną, która zajmuje się takimi problemami, jest ortodoncja.

Ci, u których stwierdzono wady zgryzu udają się na konsultację do ortodonty, który na bazie zdjęć i obejrzanego uzębienia kwalifikuje, bądź nie daną osobą do założenia aparaty stałe chorzów. Niektórym pacjentom, zwłaszcza dzieciom starcza założenie aparatu ruchomego. Wówczas wady są naprawdę minimalne. Jednak leczenie aparatem ruchomym jest także pierwszym krokiem do dalszego leczenia. Pacjenci, u których stwierdzi się poważniejszą wadę, są zakwalifikowane do leczenia stałym aparatem. Na naszym rynku dostępnych jest kilka opcji – od zwyczajnych metalowych aparatów aż po samoligaturujące aparaty. Nawet dla wymagających pacjentów do wyboru są aparaty stałe, jakie są całkiem niewidoczne, bo wykonane zostają pod kolor zębów. Niestety usługa założenia aparatu stałego jest związana z niemałymi wydatkami.

Cena jednego łuku aparatu stałego to ok. 1500 zł w przypadku zwykłego aparatu. W dodatku dochodzą do tego koszty regularnych wizyt, leczenia uzębienia, robienia zdjęć i tak dalej. Jednak uważam, iż gra jest warta świeczki, bo usunięcie wady zgryzu możebardzo pozytywnie wpłynąć na nasze życie i na nasze samopoczucie. Na pewno staniemy się bardziej pewni swoich sił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*