Windy osobowe powinny się znajdować w każdym obiekcie, który ma więcej niż 4 piętra.

Windy osobowe powinny się znajdować w każdym obiekcie, który ma więcej niż 4 piętra.

Biorąc pod uwagę coraz to większą ilość osób z niepełnosprawnością, które za wszelką cenę nie chcą być wykluczone z życia społecznego przez osobiste ograniczenia potrzebne jest inwestowanie pieniędzy w takie rozwiązania techniczne , które będą wyrównywać szanse. Jednym z takich rozwiązań są na pewno platformy dla osób niepełnosprawnych, jakie w znacznym stopniu uproszczają dotarcie do konkretnych miejsc osobom ograniczonym ruchowo. Drugim bardzo istotnym sprzętem są osobowe dźwigi, które możemy nazywać inaczej windami.

 

Windy osobowe powinny się znajdować w każdym budynku, jaki przekracza 4 kondygnacje. Jako alternatywa dla zwyczajnych wind wykorzystywane są bardzo często cena windy osobowej, które charakteryzują się większym rozmiarem aniżeli przeciętne windy jak również zwiększonym udźwigiem. Również z powodu przepisów prawa, których misją jest wyrównanie szans niezbędne jest wyposażenie budynków publicznych zarówno w windy osobowe jak również platformy dla niepełnosprawnych. Prócz tego istnieje możliwość zastosować też windy towarowe, niemniej jednak ich montowanie nie jest przymusem, a jedynie dobrą praktyką.

 

W obecnych czasach niezwykle ważne jest pochylenie się nad potrzebami ludzi z niepełnosprawnością ruchową ponieważ mimo swoich ograniczeń są one wartościowymi ludźmi, którzy mogą wnieść dużo do różnego rodzaju instytucji oraz korporacji. Najczęściej osoby niepełnosprawne nie oczekują jakiejkolwiek pomocy podczas wykonywania najprostszych czynności, niemniej jednak żywią nadzieję, iż nie będzie to uniemożliwione przez braki architektoniczne jakiegoś gmachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*