Więc to, co „mamy na sobie” może niestety bardzo mocno wpłynąć na to jak nas się postrzega…

Więc to, co „mamy na sobie” może niestety bardzo mocno wpłynąć na to jak nas się postrzega…

Niewątpliwie wszyscy znamy to bardzo popularne przysłowie, które przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Niemniej jednak czy naprawdę szaty (czyli to, co zakładamy na co dzień, używając bardziej współczesnego języka) nie posiadają najmniejszego znaczenia? Na pewno „ciuchy” nie są najistotniejsze, ale pamiętajmy, że kiedy kogoś się pozna bardzo ważne jest tzw. pierwsze wrażenie.

Gdy poznajemy nową osobę oceniamy ją, czy chcemy czy nie, od pierwszej sekundy. I wówczas dostrzegamy tylko to co na górze; fryzurę, postawę ciała oraz z całą pewnością to, jakie ma ubranie. Oceniamy, czy nowo poznana osoba ma bardzo dobry gust (wedle nas ), czy jest czysta i elegancka właśnie według ciuchów. Postępujemy tak dosłownie wszyscy, dosłownie ci, którzy nie chcą się przyznać do tego. Więc to, co „ma się na sobie” może niestety mocno mieć wpływ na to jak nas postrzegają, w szczególności w sytuacjach nieco bardziej formalnych jak ważna rozmowa kwalifikacyjna czy ważne dla naszej firmy spotkanie biznesowe.

Markowa odzież męska zdoła wtedy bardzo mocno zapunktować i spowodować, że zostaniemy zapamiętani zdecydowanie lepiej, jako osoby mające swój styl, troszczące się o własny wizerunek oraz przykuwające dużą uwagę do detali. A to niewątpliwie cechy niezwykle pożądane w każdej jednej branży. Warto też pamiętać, że markowe ciuchy są o wiele bardziej trwałe, częstokroć wytrzymalsze na działanie pralki a także wszystkie inne czynności pielęgnacyjne więc będą nam służyć o wiele dłużej. Mimo iż kosztują wiele więcej, to przeważnie są jednak lepszą inwestycją i na pewno warto dołożyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*