Trener personalny zazwyczaj powinien posiadać rozległą wiedzę z zakresu metod treningu.

Trener personalny zazwyczaj powinien posiadać rozległą wiedzę z zakresu metod treningu.

Bycie „fit” stale jest na topie. Zazwyczaj możemy usłyszeć, iż jakaś osoba posiada własnego trenera. Niemniej jednak kto to w ogóle trener personalny?

Trener personalny to osoba, która na co dzień zajmuje się dobieraniem ćwiczeń indywidualnie dla każdego z nas. Personalni trenerzy najczęściej zatrudnieni są w klubach fitness i siłowniach. Dzięki nim znacznie szybciej możemy zrzuć niepotrzebne kilogramy. Przeważnie trenerzy mają wykształcenie fizjoterapeutyczne, psychologiczne, dietetyczne.
Jak rozpoznać zaufanego trenera osobistego?

Trener personalny Katowice powinien mieć dużą wiedzę z dziedziny metod treningu i z pewnością powinien mieć w tej dziedzinie praktykę. Osobisty trener nie tylko musi posiadać pojęcie na temat właściwych metod treningów, niemniej jednak też powinien posiadać wiedzę i doświadczenie z dziedziny odżywiania, treningu medycznego, psychologi treningu.

Co łączy trenera osobistego z dietetykiem a także fizjoterapeutą?
Częstokroć przychodzą osoby na siłownię, które nigdy dotąd nie ćwiczyły oraz mają pewne dolegliwości związane ze zdrowiem. Dlatego trener osobisty powinien raczej być z wykształcenia fizjoterapeutą, żeby należycie zdołać pomóc takim osobom. Trener osobisty przeważnie powinien posiadać wiedzę na temat chorób układu: krążenia, oddechowego, hormonalnego, nerwowego.
Osobisty trener powinien także mieć pojęcie o dietetyce. Właściwie dobrana dieta to kluczowa kwestia, do której dobiera się właściwe ćwiczenia siłowe. Trener osobisty musi umieć ułożyć również szczegółowy program żywieniowy dla osób, które cierpią na cukrzycę i zmagają się z tarczycą.
Praca trenera personalnego to odpowiedzialny zawód. Potrzeba niesłychanie dużo doświadczenia, by zostać znakomitym trenerem personalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*