Serwer VPS zapewnia całkowitą separację środowisk.

Serwer VPS zapewnia całkowitą separację środowisk.

W terminologii informatycznej funkcjonuje określenie tj. hosting VPS. To skrót angielskiego terminu „Virtual Private Server”. Serwer VPS jest rozwiązaniem pośrednim między hostingiem dedykowanym a hostingiem współdzielonym. Jest przeważnie używany przez profesjonalne serwisy i duże sklepy do sprzedaży on-line. Jest to zwirtualizowany serwer dedykowany, który jest podzielony dzięki wirtualizacji na kilka mniejszych, wirtualnych serwerów.

 

Pod względem bezpieczeństwa binaryapps gwarantuje całkowitą separację środowisk, która gwarantuje niezależny dostęp do zasobów sprzętowych. W ramach opieki administracyjnej nad infrastrukturą serwerową kontrahenta, jest prowadzona tzw. administracja serwerami. Działanie to ma na celu gwarancję bezpieczeństwa i ciągłości pracy powierzonych serwerów. Doświadczeni administratorzy umieją gospodarować serwerami w każdej lokalizacji na świecie, wskazanej poprzez klienta, również na odległym kontynencie. Administracja serwerami może odbywać się również w sposób zdalny. Zarządzane są również serwery znajdujące się w najpopularniejszych chmurach. Administracja serwerami musi zapewniać nieprzerwaną działalność systemów. W celu oceny bieżącego poziomu bezpieczeństwa danego systemu wykonywane są tzw. testy penetracyjne.

 

Te testy polegają na wykonaniu w pełni kontrolowanego ataku na dany system informatyczny oraz zbadaniu stopnia jego odporności na ataki mające na celu złamanie jego zabezpieczeń. Testy penetracyjne różnią się od włamania tym, że atakowana strona wyraża zgodę na tego rodzaju działania. Testy penetracyjne pozwalają na zweryfikowanie bieżącego stanu bezpieczeństwa danego systemu pod względem ewentualnego włamania a także skuteczności zabezpieczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*