Regulamin jest niebywale istotnym dokumentem.

Regulamin jest niebywale istotnym dokumentem.

W jaki sposób stworzyć regulamin sklepu? Taki regulamin jest szalenie ważnym dokumentem. Możemy określić go jako zbiór przepisów a także zasad, które zebrane są w jednym ważnym dokumencie i mają na celu regulować metodę robienia zakupów w danym sklepie. To w pewnym sensie wzór ważnej umowy, która za każdym razem zostaje zawarta pomiędzy osobą sprzedającą a kupującą w danym sklepie. Regulamin sklepu powinien obejmować kwestie tyczące się komunikacji z odbiorcą a także wszystkie struktury sklepu, regulamin www.

 

Bardzo dobrze skonstruowany regulamin sklepu powinien mieć jak największą ilość informacji, które istotne są z perspektywy nabywcy. Co najważniejsze jednakże powinien on być całkowicie zgodny z panującymi przepisami prawa a dodatkowo zawierać wszystkie tematy, o których każdy sprzedający ma obowiązek poinformować nabywcy. Regulamin musi zostać skonstruowany w takiej postaci i zostać pisany językiem na tyle czytelnym, żeby osoba dokonująca zakupu nie posiadała problemu ze zrozumieniem jego treści. Jeżeli masz zamiar sprzedawać w internecie, taki regulamin musi być dla Ciebie kluczową kwestią, bo zastępuje on spisaną umowę. Oczywiście zamówienie, które wpłynęło do Twojego sklepu to jakby umowa pomiędzy Tobą a także osobą, która dokonała zakupu. Musi ona być korzystna i co ważne pozbawiona niedozwolonych klauzul, za które nałożone mogą zostać na Ciebie kary.

Jeśli zatem nie jesteś specem od przepisów prawa, a art. 12 ustawy który dotyczy praw konsumenta, który w 21 punktach przewiduje, o czym sprzedający ma obowiązek poinformować kupujących jest czymś skomplikowanym (albo zwyczajnie zamartwiasz się, że pominiesz w regulaminie bardzo ważną kwestię) – możesz zasięgnąć pomocy prawnika.

Prawnik pomoże przygotować Ci taki regulamin sklepu, by był on konkretny, zrozumiany oraz odpowiedni pod kątem poprawności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*