Regeneracja DPF sprawia, że zapchany filtr w układzie wydechowym zostaje poddany dokładnemu czyszczeniu.

Regeneracja DPF sprawia, że zapchany filtr w układzie wydechowym zostaje poddany dokładnemu czyszczeniu.

Całościowa regeneracja DPF to znakomita oraz najbezpieczniejsza metoda troski o Wasz samochód. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu DPF będziesz mógł uniknąć kosztownej wymiany filtra a także znacznie ograniczysz wydostawanie się szkodliwych oparów z rury wydechowej.

Czym jest DPF i dlaczego musi być czyszczony? DPF to filtr instalowany w tak zwanym układzie wydechowym naszego pojazdu. Wyłapuje on szkodliwe cząsteczki, które zostają po procesie spalania paliwa w dieslu. Na początku zakładano, że instalowany filtr DPF będzie wystarczający na pełny okres użytkowania auta, ale szybko okazało się, że takie rozwiązanie nie sprawdza się w rzeczywistości. Zastępczą alternatywą stały się samooczyszczające systemy, lecz również one nie spełniają swej roli w zadowalającym stopniu. System ten spisuje się wyłącznie w sytuacji dłuższej jazdy ze stałą a także względnie dużą prędkością, co oczywiście nie zawsze jest dopuszczalne. Niezbyt długa droga do pracy, szkoły czy też sklepu lub przerywana jazda w korku miejskim nie tylko nie pozwala na skuteczne oczyszczenie filtra, a wręcz pogarsza sytuację, dlatego, że nie dochodzi do przewidzianego wypalenia odpowiednich cząsteczek w filtrze układu wydechowego samochodu.

Ze względu na wysokie ceny wymiany takiego filtra w Polsce znane stało się demontowanie tej części, co na łamach bieżącego prawa jest działaniem nielegalnym. Na szczęście dla bardzo kosztownej wymiany filtr dostępna jest tańsza, szybsza a także znacznie mniej kłopotliwa alternatywa. Regeneracja DPF sprawia, iż zapchany filtr jest poddawany dogłębnemu czyszczeniu, które usunie nie tylko sadzę, niemniej jednak również inne substancje, które nie zostałyby usunięte przez wypalanie, np popiół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*