Nadchodzi letni czas, a Ty nie masz zielonego pojęcia gdzie w tym roku wybrać się na urlop?

Nadchodzi letni czas, a Ty nie masz zielonego pojęcia gdzie w tym roku wybrać się na urlop?

Nadchodzi okres letni, a Ty nie masz zielonego pojęcia dokąd w tym roku polecieć na wczasy? Lubisz morze, a polskie wybrzeże Ci się już trochę znudziło? Bardzo tęsknisz za pięknymi widokami? Czy chciałbyś szaleć w morzu z pięknym widokiem na góry? Chciałbyś poznać inną kulturę oraz nowe obyczaje? Właśnie mamy dla Ciebie znakomitą propozycję na wakacje- Chorwacja.

Chorwacja to państwo leżące na granicy Europy Środkowej i Europy Południowej, położona nad Adriatykiem, pozwalająca na wymarzony odpoczynek na wymarzonych i długo wyczekiwanych wczasach.

Żwirkowe plaże, czysta woda, bardzo wysoka temperatura, brak grubych ciuchów w swoich torbach podróżnych- to o tym każdy marzy podczas okresu wakacyjnego. Nieważne czy wybierzesz Dubrovnik, Szybernik bądź tętniący życiem Zagrzeb- wszystkie turystyczne miejscowości mają coś ciekawego do zaproponowania! Co interesujące, województwo śląskie z tym wspaniałym państwem dzieli tylko około 900 km, zatem fajnie jest się wybrać samochodem do Chorwacji – dojazd zajmie trochę więcej niż dojazd nad polskie wybrzeże (z województwa śląskiego, małopolskiego).

Zależnie od wyboru trasy będziesz mógł po drodze zwiedzić: Czechy, Austrię, Słowenię lub Słowację a oprócz tego Węgry i tym samym wzbogacić własne zasoby kulturowe. Relaksując się więc na wakacjach, z superowym krajobrazem tuż obok, możesz po szosie zobaczyć mnóstwo ciekawych miejsc.

Jednak, jeśli decydujesz się na dojazd samochodem do malowniczej Chorwacji musisz przyswoić kilka informacji, które mogą być potrzebne.

Pamiętaj o winietach! Nieważne czy jedziesz poprzez Czechy, Austrię, Słowenię czy przez Słowację oraz Węgry- na każdej trasie absolutnie nie ominie Cię zakup niezbędnych winiet. Winiety można kupić na przejściach granicznych, stacjach benzynowych, a także w oddziałach PZM na terenie RP (tu natomiast będzie naliczona prowizja). Musisz pamiętać, że płacąc na granicy zwykłą kartą dojdą do kwoty koszty przewalutowania. Przy przejściu granicznym Słowenia-Chorwacja niezbędne będzie pokazanie dowodu osobistego bądź paszportu- Chorwacja nie należy do strefy Shengen. Jeżeli chcesz pojechać do pięknego Dubrownika zabierz ze sobą paszport- wymagany będzie przejazd przez Bośnię oraz Hercegowinę, paszport może uchronić Cię od nieprzyjemnych sytuacji.

Pamiętaj o dokładnym przeglądzie technicznym swojego auta, będziesz mógł uniknąć dzięki temu wielu nerwów czy też napraw w czasie wypoczynku. Wspaniale jest również zaopatrzyć się dodatkowe ubezpieczenie- aby nic Cię w długiej trasie nie zaskoczyło. Opcja zastępczego auta jest faktycznie kusząca! Miej na uwadze, że przede wszystkim taka podróż powinna być bezpieczna- zarówna dla Ciebie, dla Twoich bliskich, znajomych. Przecież właśnie po to wybieramy się na urlop, aby odpocząć, zrelaksować się, spędzić sympatycznie czas, nieprawdaż? Jeżeli jednakże braknie Ci paliwa spokojnie uzupełnisz bak na stacjach umieszczonych przy autostradach w rozsądnych cenach.

Artykuł został napisany przez travel-time.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*