Leczenie alkoholizmu jest niełatwym procesem.

Leczenie alkoholizmu jest niełatwym procesem.

Choroba alkoholowa czy, innymi słowy, alkoholizm zaliczamy do chorób psychosomatycznych. Dotyka osoby bez względu na status społeczny, majątkowy, wiek czy płeć. Skutkiem tego typu zaburzenia jest picie alkoholu, czyli psychoaktywnej substancji z dużą częstotliwościową a ponadto w dużych porcjach. W naszej kulturze czy społeczeństwie mamy nietypowe pozwolenie na nadmierne spożywanie różnego typu alkoholu. Kto wyobraża sobie dużą uroczystość w gronie rodzinnym albo też wesele, zabawę sylwestrową bez kropli alkoholu?

Pewnie niewielu, lecz bardzo ważnym jest zauważyć, kiedy zaczynamy mieć z tym kłopot oraz od razu podjąć działanie. Wyróżnia się trzy przyczyny popadnięcia w alkoholizm: społeczno-ekonomiczne, psychologiczne i genetyczne. Leczenie alkoholizmu jest bardzo skomplikowanym a także trwającym długi czas procesem. Wymaga dużej pracy a także zaangażowania, zarówno ze strony osoby uzależnionej, jak również fachowca od uzależnień, który to kontroluje cały proces „zdrowienia” swojego pacjenta. Przykładową metodą leczenia jest tak zwana leczenie alkoholizmu Lublin. To lek w postaci tabletki, jaki powinien zostać umieszczony pod skórą. Współczesna medycyna oferuje też wszywki pod postacią tabletek do ust, które zażywać trzeba raz w ciągu dnia.

Jej działanie jest oparte na wytwarzaniu substancji, która zaburza metabolizm alkoholu, co ma bardzo nieprzyjemne skutki po wypiciu alkoholu, do jakich należą wymioty, zawroty głowy, kołatanie serca, uczucie gorąca. To może również stanowić zagrożenie dla życia. Powinniśmy pamiętać, iż zastosowanie wszywki alkoholowej nie powoduje wyleczenia z choroby alkoholowej, jest tylko pomocą doraźną. Ważne jest, ażeby wzbudzić w osobie uzależnionej niechęć do sięgania po alkohol.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*