Jedyne, o co będziemy się przejmować my, to nasze dane.

Jedyne, o co będziemy się przejmować my, to nasze dane.

W dobie masowego rozwoju internetu potrzebujemy coraz to skuteczniejszych technologii, które pozwolą nam utrzymać strony internetowe i informacje, które są na nich umieszczone. Jednym ze znanych sposobów, żeby to osiągnąć, są najnowocześniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o hosting VPS.

 

Czym właściwie jest VPS? Polega to na wirtualnym rozdzieleniu fizycznego serwera w taki sposób, żeby każda powstała część była osobnym serwerem dla prywatnego klienta. To rozwiązanie ma wielkie zalety, o których za chwilę sobie opowiemy. Po pierwsze tego rodzaju hosting jest tańszy, bo wynajmujemy wyłącznie tyle powierzchni, ile nam jest potrzebne. Nie musimy wydawać pieniędzy na cały fizyczny hosting, z jakiego i tak nie będziemy w pełni korzystać. Przy tym całość pozostaje w sferze on-line, to znaczy, że nie musimy się o nic martwić. O zdecydowaną większość kwestii połączonych z serwerem zatroszczy się admnistracja serwerami, która wyręczy nas w obowiązkach, jedyne, o co będziemy się przejmować my, to nasze dane i nic więcej. Nawet jeśli chodzi o bezpieczeństwo będziemy mogli być spokojni. Na wynajmowanych serwerach regularnie przeprowadza się testy penetracyjne, jakie mają na celu prześledzić bieżący stan obrony sieci.

 

To niezwykle skuteczne badania, ponieważ pozorują prawdziwy atak hakerski. W wyniku tego ciągle niwelowane są wszelkie dziury w systemie obrony, jakie mogłyby stanowić furtkę dla hakerów. Jak widzimy, wynajem wirtualnego serwera posiada wyjątkowo wiele plusów a także co bardzo ważne – kosztuje niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*