Budowa domu jednorodzinnego…

Budowa domu jednorodzinnego…

Wszelkiego typu nadzory remontowo-budowlane trudnią się głównie kontrolą wypełniania wielu przepisów prawa budowlanego na budowlach. Nadzory budowlane Warszawa jest jednym z organów administracji. Zajmuje się on w szczególności dokonywaniem wszelakiego typu inspekcji oraz kontroli i wykonuje zadania, które to obejmują korzystanie z obiektów budowlanych.

Nadzory budowlane przede wszystkim kontrolują jak stosowane a także przestrzegane są przepisy obowiązującego prawa budowlanego na budowach. Kontrolują także funkcjonowanie organów administracji architektonicznej a dodatkowo budowlanej. Zajmują się one też badaniem przyczyn występowania katastrof budowlanych. Wyróżnić możemy 3 nadrzędne organy nadzoru budowlanego. Pośród nich wymienia się wojewódzkiego, powiatowego inspektora budowlanego oraz Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Budowę jednorodzinnego domu nadzoruje oczywiściepowiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Jest on także pierwszą instancją we wszelkich sytuacjach, które są związane z nadzorem budowlanym i nie zostały przekazywane wyższym instancjom. Istnieje również taka osoba jak inspektor od nadzoru inwestorskiego. To osoba, jaka uczestniczy w procesie budowlanym i posiada do tego wszystkie potrzebne uprawnienia. Inspektor nadzoru inwestorskiego pełni funkcję kontrolną nad kierownikiem budowy w trakcie wykonywania wszelkich niezbędnych działań budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*