Botoks polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w okolice zmarszczek.

Botoks polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w okolice zmarszczek.

Botoks inaczej znany jako toksyna botulinowa stanowi jedną z często wykorzystywanych mieszanin w dzisiejszej medycynie kosmetycznej. Równocześnie, ze względu na niezrozumienie sposobu, w jaki działa toksyna botulinowa wśród części ludzi budzi ona kontrowersje. Czym właściwie jest botoks? W świadomości przeważającej ilości ludzi botoks Lublin jest zabiegiem kosmetycznym, którego zadaniem jest zlikwidowanie zmarszczek głównie na twarzy. Likwidacja zmarszczek rzekomo odbywa się przez aplikację toksyny botulinowej, która „wypełnia” zmarszczki na twarzy.

Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna! Jaki naprawdę przebieg ma ten popularny zabieg? Botox naprawdę polega na zaaplikowaniu wyżej opisanej toksyny w okolicy zmarszczek, jednak nie w celu ich wypełnienia, a wyłącznie dla unieruchomienia mięśni odpowiedzialnych za ich powstanie! Mówiąc inaczej, toksyna unieruchamia mięśnie, i wtedy nasz organizm ma szansę przeprowadzać samoistny proces regeneracji, skutkujący zniknięciem zmarszczek. Zabieg- konsekwencje omawiana toksyna botulinowa dobrze znana także pod nazwą jadu kiełbasianego to bardzo silna trucizna, jaka po dostaniu się do ukł. pokarmowego może przyczynić się do zatrucia. Równocześnie podanie jadu kiełbasianego w mięśnie nie ma żadnych skutków ubocznych.

Osoba z toksyną botulinową w mięśniach, nie tylko nie musi przejmować się potencjalnym zatruciem, lecz także bliznami powstałymi w wyniku zabiegu. Ewentualne blizny mające być efektem zabiegu to tylko bajka! Botox może wyłącznie spowodować zaczerwienienie, które z czasem znika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*